من سفری 3 شب و 4 روزه را به شهر تفلیس گرجستان داشتم برای انگشت نگاری کانادا که سعی میکنم موارد مورد نظر را اینجا بنویسم.

مدارک زیر در ایران قبل سفر چک میشن

بیمه مسافرتی

بلیط برگشت به ایران

تاییده رزرو هتل

این موارد پس از ورود در گرجستان نیز چک می شوند برای همین در ایران نیز چک میکنند

همچنین برای هر روز اقامت برای ۵۰ دلار همراهتون باشه انگار این موضوع در گرجستان چک می شود

سفر تهران تا تفلیس حدودا یک ساعت و نیم طول میکشد، فرودگاه تفلیس خیلی معمولی هست و تعداد پرواز های خیلی کمی دارد. (حداقل در تایم سفر من اینجوری بود)

هیچ کدام از موارد که ایران برای جلوگیری از دیپورت شدن توسط گرجستان گفته شده بود چک نشدند و فقط پاس رو گرفت مهر زد و تمام.

انگار موارد که گفته شد بیشتر برای کسانی چک می شود که چند بار به گرجستان سفر داشته اند! (انگار یک سری از ایرانی ها که ویزا بلند مدت ندارند هر 45 روز یکبار ورود و خروج انجام می دهند برای همین سخت گیری انجام می دهند.)

من بخاطر اینکه قیمت تور ارزان تر از این بود که هتل و بلیط جداگانه بگیرم از تور استفاده کردم.

پس از رسیدن و تحویل بار به قسمت خروج فرودگاه می روید که تور لیدر های ایرانی منتظر شما هستند.

در آنجا صرافی برای تبدیل دلار به لاری گرجستان (هر 100 دلار آمریکا در تایم سفر من 296 لاری گرجستان تبدیل میشد) که من 10 دلار تبدیل کردم. یک نکته باید برای تبدیل دلار مد نظر داشته باشید که صرافی ها دو مدل هستند یکسری کمیسیون اضافه تر میگیرند و یک سری همون 296 لاری تبدیل میکنند. تقریبا 10 20 دلار اگر تبدیل کنید برای روز اول کافی هست و اگر لازم باشه بیشتر می تونید داخل شهر که صرافی های زیادی هست تبدیل کنید.

سیم کارت هم داخل فرودگاه می توانید بگیرید، روی تور ما برای هر اتاق یک سیم کارت رایگان گیوسل داده میشد که این سیم کارت ها در فرودگاه هم با پاسپورت به صورت رایگان می توانید دریافت کنید، طرح های اینترنتی من از سامانه داخل شهر که مثل دستکاه های عابر بانک هستند انجام دادم، که برای 2 گیگ اینترنت برای یک هفته قیمت 9 لاری داشت که با مالیات میشد 9 لاری خورده ای که به دستگاه یک 10 لاری کش دادم و سیم کارت درجا شارژ شد و بسته اینترنت من فعال شد.

خوب من تور داشتم و خودشون تراسفر از فرودگاه تا هتل انجام می دادند، ولی هتل ما آخرین هتل مسیر بود تقریبا 3 ساعت طول کشید تا به هتل برسیم، چون هر هتل تور لیدر مسافر هارو به هتل راهنمایی میکنه و اتاق تحویل میگیره و بعد ادامه سفر را انجام میدید.

تور لیدر یک سری تور ها نیز ارایه میداد که قیمت در طول سفر من به این صورت بود
بازدید سه شهر تاریخی نزدیک تفلیس 140 لاری برای روز
برای شب مراسم شب قایق روی رودخانه تفلیس که 120 لاری بود
برای پس فرداش
گشت شهری 75 لاری به همراه نهار در رستوران شاندیز تفلیس
مراسم شام گرجی که 90 لاری بود

اگر 3 برنامه یا بیشتر بگیرید بلیط کلاب سون واقع در میدان آزادی نیز به شما می دهند

من فقط مراسم شب گرجی گرفتم که تور لیدر بلیط کلاب سون رایگان بهم داد.

من چون روز دوم سفر میخواستم انگشت نگاری برم و نمیدونستم چقدر طول میکشه از برنامه های روز دوم استفاده نکردم ولی فکر کنم برنامه شبی در قایق ایرانی باید جالب میبود که من فرداش درخواست کردم جای خالی نداشت.

هتل من هتل کلمبی بود که یک هتل خیلی خوب که تمیز و خیلی مرتب بود و اتاق های خیلی بزرگ هم داشت همچنین یکی از خوبی های این هتل این هست که شلنگ برای توالت ها داشت که برای ایرانی ها خیلی مهمه معمولا. تنها مشکل که این هتل دارد این هست که یکم به قسمت اصلی شهر دور هست (یک ساعت و نیم پیاده راه هست و حدودا 15 تا 20 دقیقه با ماشین راه هست)
کنار هتل سوپر مارکت برای خرید های عادی وجود داره و از نظر خرید هیچ مشکل ندارید.
قیمت بعضی موارد که من دیدم
آب معدنی بین 0.7 لاری تا 1 لاری
آبجو بطری گرجستانی نیم لیتری بین 2 لاری تا 2.5 لاری
آبجو بطری گرجستانی 2لیتر و نیم حدودا 7 لاری قیمتش بود
چیپس حدودا 2 لاری
در کل قیمت همه چی معادل ایران یا ارزان تر بود.

روز اول بخاطر اینکه تایم آزاد داشتم و میخواستم با فرمت شهر آشنا بشم پیاده رفتم تا مرکز وک(حدودا یک ساعت پیاده) مرکز وک که در گوگل مشخص شده دقیق نیست و باید یک دور بچرخید دور ساختمان که پشت ساختمان که اشاره کرده گوگل هستش.(حول نشید یکم بگیرید پیدا میکنید مرکز وک رو)

داخل وک که رفتم کسی غیر من نبود، وسایلم غیر از نامه سفارت برای انگشت نگاری و پاسپورت رو از من گرفتن و داخل یک کمد قراردادند و بازرسی بدنی می شوید، بعد راهنمایی کردن به صندلی تا مامور مربوطه بیاد 5 تا 10 دقیقه منتظر بودم مامور امد یک فرم داد ایمیل و شماره تماس نوشتم و یک فرم امضا و در نهایت میرید اتاق انگشت نگاری و اثر انگشت همه انگشت های دست و عکس از شما میگیرن و تمام. (من هنگام عکس لبخند زدم که آفیسر با بداخلاقی گفت لبخند نزنید در عکس laugh)

ساختمان ها در گرجستان کلا همه مدل هست، از ساختمان هایی قدیمی، ساختمان چند طبقه بدون نما و ساختمان های با نما سیمان و خیلی کم ساختمان های مدرن.

ماشین ها در گرجستان به صورت عجیبی هم فرمان سمت راست دارن هم فرمان سمت چپ، نکته که خیلی جالب بود همه جور ماشین بود ولی مدل های ماشین ها برای 4 5 سال قبل بود و ماشین صفر نبود یا من ندیدم که بعدا تحقیق کردم گرجستان ماشین دست دوم وارد میکند برای همین به این صورت هست. یک موضوع خیلی جالب برای ایرانی ها تعداد سمند که به عنوان تاکسی بودن در گرجستان هست.

روز اول بعد انگشت نگاری و گشتن یکم در شهر برای آشنایی به هتل برگشتم و چون عادت به راه رفتن خیلی نداشتم و کفش نا مناسب بود یکم خسته شده بودم و خوابیدم تا عصر

روز دوم صبح صبحانه خوردم تاکسی گرفتم رفتم مرکز شهر

تاکسی در گرجستان مثل اسنپ دارند که اسمش Bolt هست مبدا و مقصد مشخص میکنی و تموم، قیمت تاکسی ها پایین هست، البته شهر چون کوچیک هست علتی بر این موضوع هستش.

شهر خیلی کوچک هست و زیاد آثار تاریخی خاصی ندارد، یک پل صلح دارن که تقریبا یک پنجم پل آب آتش خودمون هست، یک مجسمه مادر که اونم انقدر بزرگ نیست یک تلکابین و چندین کلیسا به صورت خلاصه.

امنیت تفلیس خیلی خوب هست و قوانین و مقررات به خوبی اجرا میشه.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها